Kérjük figyelmesen elolvasni

KaputelefonSzakmánk jelmondata lehet: A megelőzés könnyebb mint egy káresemény rekonstrukciója. A vagyonvédelem csak összetetten képes hatékonyan működni. A komplex vagyonvédelem összetevői, fontossági sorrendben: 1-Mechanikai védelem. - rácsok, zár, stb.,  2-Elektronikai védelem riasztórendszer,  3-Élőerős őrzés,  4-Biztosítás,  5-Maradék kockázat.

A riasztórendszer felépítése: Biztosított területnek nevezzük azt a területet amelyre a jelzőrendszer kihat. Védett területnek nevezzük azt a területet amelyre az érzékelő közvetlenül hat. Érzékelőnek nevezzük az illetéktelenséget detektáló eszközt. Ide tartoznak a térérzékelők, mozgásérzékelők, ezeknek a kombinált érzékelője, nyitásérzékelők, üvegtörés érzékelők, rezgésérzékelők, füstérzékelők stb. Központnak nevezzük az érzékelők jelzéseit feldolgozó egységet. Kezelőnek nevezzük azt az eszközt amelyen keresztül vezéreljük a riasztóberendezést. Jelzésadóknak nevezzük azokat a berendezéseket amelyek megjelenítik az riasztórendszer jelzéseit. Ide tartoznak a kültéri, beltéri szirénák, távjelző berendezések stb. A riasztórendszerek szünetmentesítve vannak, áramkimaradás esetén saját akkumulátorukról működnek. A rendszerek szabotázsvédelemmel is el vannak látva, ami azt jelenti, hogy saját magukat is védik.

Riasztórendszer korlátozásai: Fontos figyelembe venni, hogy bár a riasztórendszerek rendkívül fejlettek és biztonságosak, nem nyújtanak garantált védelmet betörés, tűz vagy egyéb vészhelyzet ellen. Ennek számos oka van, beleértve, de nem korlátozva, a nem pontos vagy megfelelő telepítést/elhelyezést, az érzékelő korlátait, az akku teljesítményét, a rádiós jelerősségét, a nem megfelelő karbantartást vagy a rendszer, telefonvonal lehetséges sérülését vagy megkerülését. Ennek eredményeképpen, nem jelenthetjük ki, hogy a riasztórendszer meggátolja a személyi- vagy vagyoni kárt, vagy, hogy minden esetben megfelelő figyelmeztetést és védelmet nyújt. Ezért a vagyonvédelmi rendszert a kockázatok és/vagy a betörésből, tűzesetből vagy egyéb vészhelyzetből származó károk csökkentésére szolgáló eszköznek kell tekinteni, olyan eszköznek mint például a biztosítás, tűzoltó készülék vagy –rendszer. Kifejezetten javasoljuk a vagyonvédelmi rendszer rendszeres karbantartását, és kísérje figyelemmel az új termékeket és fejlesztéseket. Figyelmeztetések nem hagyományos telefon kapcsolatokhoz (pl. VoIP) A riasztó berendezések hagyományos telefonrendszer használatához készültek. Azok a felhasználók, akik a riasztó központokat nem hagyományos telefonrendszerhez kapcsolva kívánják használni, például „Voice Over Internet Protocol” (VoIP), mely a telefon hangjeleit digitális jellé alakítja és az interneten továbbítja, vegyék figyelembe, hogy a vagyonvédelmi rendszer nem biztos, hogy ugyan olyan hatékonysággal fog működni, mint hagyományos telefonhálózatban. Például, ha a VoIP eszköznek nincs segédakkuja, áramkimaradás esetén a rendszer nem biztos, hogy képes lesz a jelzést továbbítani a távfelügyeletre. Vagy, ha a VoIP kapcsolat megszűnik, a telefonvonal felügyelet szolgáltatás is megszűnhet. Egyes tapasztalatok szerint, korlátozás nélkül, az Internet kapcsolat kimaradása gyakoribb lehet, mint a hagyományos telefonvonal kimaradása.